present-1417609_960_720

 Jak ładnie zapakować prezent?

 

Dawanie prezentów to bardzo przyjemny gest. Nie tylko możemy okazać drugiej osobie uczucia, ale i podarować coś, co na pewno jej się przyda i będzie jej o nas przypominało. Jednakże dawanie prezentu bez odpowiedniego opakowania nie jest tak przyjemne. Rozrywanie kolorowego papieru, wyciąganie prezentu z pudełka lub z torebki zawsze będzie w sobie miało coś tajemniczego. Poza tym, czy otwierając prezent, nie czujesz się tak, jakbyś znowu był kilkuletnim dzieckiem?

Najłatwiej jest zapakować rzeczy, które mają regularne kształty, do zawijania w kolorowy papier najlepiej nadają się pudełka. A co gdy do zapakowania mamy kilka przedmiotów, które dodatkowo mają nietypowe kształty? Opcji jest kilka i od Ciebie zależy, którą z nich wybierzesz – nie ma żadnych norm określających, jak powinno się pakować prezenty.

Najłatwiej będzie skorzystać z torebki na prezent. To bardzo uniwersalna metoda, w końcu można je kupić w każdym sklepie. Niestety, takie rozwiązanie ma swoje wady – wybór pierwszej lepszej torebki będzie od razu widoczny. Jednakże, jeśli pakowanie prezentów nie jest Twoją mocną stroną i wiesz, że papier nigdy nie chce się układać tak jak sobie tego życzysz, to możesz kupić torebkę, ale taką, która dla właściciela prezentu będzie coś znaczyła np. będzie na niej nadrukowana jej ulubiona postać z kreskówek.

Możesz wrzucić je do pudełka, które później okleisz papierem. Jest to opcja równie łatwa, co kupienie papierowej torby, jednakże uznaje się ją za bardziej elegancką. A ty? Jakie masz pomysły na pakowanie prezentów? A może pamiętasz jakiś prezent, który ktoś Ci wręczył i lepiej od zawartości zapamiętałeś opakowanie?

Powrót do listy