jak dobrać pudełko do świątecznego prezentu

Jak pakować prezenty?

Święta zbliżają się wielkimi krokami, trzeba więc zastanowić się w jaki sposób zapakować prezenty. Przemyślane i z największą pieczołowitością zakupione rzeczy szkoda, by zostały teraz wpakowane w bezkształtne, papierowe torby. Kolorowe, piękne kartoniki kuszą w wielu sklepach kupujących, czy jednak warto kupić je w takim miejscu?

Ciebie też dotknął problem niepasującego pudełka?

Często zdarza się, że pudełka, w których mają skrywać się prezenty, nie psują do zakupionych przez nas rzeczy. Jeśli opakowanie jest zbyt duże, zawsze można wypełnić je: watą, bibułą, konfetti lub sztucznymi piórkami. Jednak jeżeli jest zbyt małe, nie jesteśmy już w stanie nic zrobić, poza kupieniem nowego pudełka. U wielu osób zalegają one później w szafach, czekając na kolejne święta, w które być może nadarzy się okazja, by je komuś wręczyć.

Jak można uniknąć niepasujących pudełek?

Jeśli chcecie uniknąć problemu niepasujących pudełek, warto kupić prezent wraz z opakowaniem. Można również poszukać sklepu, w którym prezenty są pakowane zaraz po zakupie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż sprzedawcy, którzy zajmują się zawodowo pakowaniem upominków, bez problemu dopasują kartonik do prezentu. W takich sklepach często używa się dobrych jakościowo produktów, więc nie grozi nam rozdarcie opakowania. Wzory kartoników są bardzo różne, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jeśli mamy do zapakowania duży prezent, który nie zmieści się w kartoniku, można wtedy owinąć go papierem. Warto pamiętać o uprzednim zabezpieczeniu rzeczy,  by nie uległa żadnemu nieprzewidzianemu wypadkowi. Można w tym celu sięgnąć po folię bezbelkową, która doskonale ochroni, nawet najbardziej kruche, szklane przedmioty.

Powrót do listy